Suknia ślubna XXL z komisu – czy warto?

suknia ślubna XXL

Suknia ślubna XXL z komisu

Uważa się, że ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu. Nic więc dziwnego, że wybór idealnej sukni ślubnej jest dla wielu przyszłych panien młodych kwestią priorytetową. Niestety panie noszące duże rozmiary mają dość utrudnione zadanie. Topowi projektanci często pomijają suknie ślubne dla puszystych pań w swoich kolekcjach. Nie każda kobieta chce też podejmować trud szycia na zamówienie. Dlatego coraz więcej kobiet o pełniejszych kształtach zwraca uwagę na komisy ślubne specjalizujące się w dużych rozmiarach. W takich miejscach suknia ślubna XXL nie jest niczym nadzwyczajnym. Czy warto więc skorzystać z usług komisu i wybrać suknię z drugiej ręki?

Zalety korzystania z oferty komisowej

Wybór sukni ślubnej z komisu, to doskonała okazja do znalezienia unikatowej kreacji. Wiele sukien to modele szyte na miarę. Takie suknie ślubne większe rozmiary są niepowtarzalne, a jednocześnie nie wymagają wielu wizyt u krawcowej. Natomiast gotowe modele dość często pochodzą z limitowanych kolekcji. Dzięki temu można znaleźć prawdziwe perełki. Z pewnością wyróżnią się na tle masowo produkowanych sukien.

Nie można także pominąć aspektu finansowego. Suknie ślubne dla puszystych są zazwyczaj kosztownym elementem ślubnego budżetu. Bywają nawet droższe od mniejszych rozmiarów. Natomiast zakupy w komisie pomogą znacznie obniżyć koszty kreacji.

Wiele kobiet nie jest przekonana do kupowania odzieży z drugiej ręki. Pojawiają się obawy o czystość, szczególnie jeśli chodzi o tak ważną kreację. Nie ma się jednak czym martwić. Każdy dobry komis dba o ten aspekt. Suknie ślubne dla puszystych pań są profesjonalnie wyczyszczone i odnowione. Jeśli tak nie jest, znajduje to odzwierciedlenie w niższej cenie.

Zakup sukni ślubnej z komisu, to wybór bardziej ekologiczny. Coraz więcej osób zwraca uwagę na konsumpcjonizm i jego wpływ na środowisko. W związku z tym promuje się idea recyklingu w modzie. Zanieczyszczenie środowiska podczas produkcji tkanin jest bowiem znaczne. Wymaga do tego ogromnych ilości wody. Suknia z drugiej ręki pozwala zmniejszyć marnotrawstwo ograniczonych zasobów.

Przeróbki krawieckie

Świetnie, jeśli suknia ślubna XXL od początku leży idealnie. Zdarza się to jednak dość rzadko. Zbyt duża szerokość w biuście bądź za długa kreacja, to powszechne zjawisko. Komisy oferują możliwość dokonania poprawek krawieckich. To świetna okazja, aby dodać do sukni osobisty akcent. Zmiana dekoltu bądź dodanie koronkowych aplikacji nie będzie stanowiła problemu.