Przymiarka sukni ślubnej – przygotowania

przymiarka sukni ślubnej

Stresująca przymiarka sukni ślubnej plus size

Poszukiwanie sukni ślubnej, to wyjątkowy moment w życiu każdej przyszłej panny młodej. Dla kobiet wybierających suknie ślubne większe rozmiary przymiarka może być doświadczeniem pełnym emocji. Zarówno pozytywnych, jak i niestety stresujących. Można jednak podjąć pewne działania, które pomogą ograniczyć obawy. Wszystko po to, aby przymiarka sukni ślubnej przyniosła wiele radości i satysfakcji.

Dobre nastawienie i pozytywna atmosfera

Przede wszystkim, ważne jest, aby podejść do przymiarki z pozytywnym nastawieniem. Nie można zapomnieć, że to przyszła panna młoda jest najważniejsza. Natomiast celem przymiarki jest znalezienie najlepszej sukni. Takiej, która w pełni odpowiada osobie ją mierzącej. Dlatego najlepiej wybrać salon bądź komis, który oferuje suknie ślubne dla puszystych pań. W takim miejscu personel będzie bardziej doświadczony w pracy z różnorodnymi sylwetkami. Klientka poczuje się natomiast swobodniej. Tak właśnie jest w naszym komisie. Warto pamiętać, że właścicielka sama jest osobą plus size i doskonale rozumie potrzeby klientek. Nie ma więc powodu, by krępować się pełniejszych kształtów.

Bielizna i obuwie dopasowane do fasonu sukni

Przed przymiarką warto zadbać o odpowiednią bieliznę. Najlepiej sprawdzi się gładka, dobrze dopasowana bielizna w neutralnym kolorze. Nie będzie się ona odznaczać pod suknią. Niektóre fasony sukien wymagają określonego typu bielizny. Najczęściej jest to biustonosz bez ramiączek. Warto mieć go ze sobą, by w pełni obejrzeć wygląd stylizacji. Ważne jest również, aby założyć buty ślubne o wysokości obcasa, jak na ślubie. Tylko wtedy suknie ślubne plus size będą układać się tak, jak powinny. Najczęściej spódnicę można skrócić, jeśli okaże się za długa.

Przymiarka sukni ślubnej w zaufanym towarzystwie

Przymiarka sukni ślubnej powinna odbywać się w towarzystwie zaufanej osoby. Będzie ona wsparciem i doradcą. Może to być mama, siostra, przyjaciółka lub druhna. Ważne, aby była to osoba, znająca styl przyszłej panny młodej. Pomoże dokonać wyboru bez wywierania niepotrzebnej presji. W późniejszym przemyśleniu decyzji pomogą również zdjęcia. Warto więc posiadać przy sobie aparat bądź telefon.

Podczas przymiarki warto próbować różnych stylów i fasonów. Czasami suknia ślubna xxl na wieszaku nie robi wrażenia. Może się jednak okazać tą jedyną. Dobrym pomysłem jest zaufanie doradcy. Doświadczenie konsultanta może być nieocenione w znalezieniu kroju, który najlepiej podkreśli atuty sylwetki. Nie trzeba się przy tym obawiać wyrażania swoich odczuć. Jeśli coś nie odpowiada, warto komunikować to od razu. Personel salonu jest po to, aby pomóc znaleźć suknię marzeń.