Suknie ślubne plus size po uroczystości – co z nimi zrobić?

suknie ślubne plus size

Kreacje na jeden raz

Suknie ślubne plus size to nie tylko odzież kojarzona z wyjątkową okazją. To również często znaczny wydatek. Z reguły takiej sukni nie da się także wykorzystać przy innej okoliczności. Po ślubie wiele kobiet zastanawia się co zrobić z taką garderobą. Szkoda, aby suknia ślubna XXL wisiała jedynie w szafie i niszczała. Jak więc zagospodarować suknię, która była wcześniej wybierana z taką pieczołowitością?

Suknie ślubne plus size na sprzedaż

Najprostszym rozwiązaniem, aby uwolnić pieniądze i miejsce w szafie, jest sprzedaż. Można próbować sprzedać suknie ślubne dla puszystych na własną rękę. Jest to jednak zadanie czasochłonne. Nie zawsze też kończy się powodzeniem. Należy przygotować zdjęcia i dokładny opis. Następnie umożliwić obcym osobom przymiarki, najczęściej we własnym domu. Nie jest to sytuacja komfortowa. Bardzo często kończy się rezygnacją potencjalnej kupującej i proces rozpoczyna się od początku. Dlatego lepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom z komisu.

Komis ślubny to alternatywa dla drogich salonów. Przyszłe panny młode mogą tam znaleźć swoje wymarzone suknie w przystępniejszych cenach. Jednocześnie używane suknie ślubne dla puszystych pań mogą zyskać drugie życie. Sprzedaż sukni w komisie to szansa na odzyskanie części wydanych pieniędzy. To także możliwość podzielenia się swoją radością z inną kobietą. Duże rozmiary są często trudniejsze do znalezienia w standardowych salonach. Dlatego ich umieszczenie w komisie może być ogromnym wsparciem dla innych przyszłych panien młodych.

Wystawienie sukni w komisie

Do sprzedaży w komisie należy odpowiednio przygotować kreację. Oznacza to profesjonalne czyszczenie i ewentualne drobne naprawy. Wszystko po to, aby suknia ślubna xxl prezentowała się jak najlepiej. Im lepszy stan sukni, tym większa szansa na korzystną sprzedaż. Można oczywiście przekazać suknię z drobnym defektem, jednak wpłynie to możliwą do uzyskania cenę. Warto również przygotować dokładny opis. Uwzględnić w nim producenta, rozmiar oraz użyte materiały. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Można również dodać do kompletu welon bądź biżuterię, chociaż nie jest to koniecznością.

Jak inaczej zagospodarować suknie ślubne plus size?

Oprócz sprzedaży w komisie, istnieją także inne możliwości. Można rozważyć wynajem sukni. Niektóre salony oferują takie usługi. Pozwala to na uzyskanie dochodu z sukni bez konieczności jej definitywnego pozbywania się. Trzeba jednak pamiętać, że suknie ślubne większe rozmiary niszczą się szybciej niż klasyczne sukienki. Po kilku wypożyczeniach kreacja może nie nadawać się do użytku.

Inną możliwością jest darowizna. Istnieją organizacje charytatywne, które przyjmują suknie ślubne. Następnie przekazują je kobietom, które nie mogą sobie pozwolić na zakup nowej sukni. To wspaniały sposób na dzielenie się radością z dnia ślubu.